یکبار برای همیشه، ویتنام یا هند؛ گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟

ویتنام یا هند؛ گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟

یکبار برای همیشه، ویتنام یا هند؛ خرید گوشی سامسونگ ویتنام گران‌تر منطقی است؟

گوشی ویتنام سامسونگ a14

خرید گوشی سامسونگ ویتنام بهتر است یا هند؟ احتمالا بارها شما هم برای خرید گوشی‌های سامسونگ این جمله را از زبان فروشندگان شنیده‌اید که برای خرید گوشی سامسونگ به هندی یا ویتنام بودن آن توجه کنید. قطعا هنگام خرید هر محصولی در ایران با سوالات عجیب و غریبی رو‌به‌رو خواهید شد که مخصوص بازار ایران است. در بازار موبایل نیز یکی از عجیب‌ترین چیزهایی که با آن روبه‌رو خواهید شد این است که قیمت گوشی‌های سامسونگ ساخت هند و ویتنام با هم متفاوت هستند و معمولاً گوشی‌های گلکسی ساخت ویتنام گران‌تر بفروش می‌رسند. احتمالاً در هیچ جای دنیا گوشی یک کمپانی کره‌ای بخاطر حضور کارخانه آن در یک کشور دیگر گرانتر نخواهد و البته که ایران همیشه با بقیه دنیا متفاوت است!

ما در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت گوشی سامسونگ هند و ویتنام و همچنین خرید گوشی سامسونگ ویتنام اطلاعات دقیق و جامع‌تری را در اختیارتان قرار دهیم.

گوشی ویتنام سامسونگ

فرق گوشی هند و ویتنام؛ گوشی‌های ساخت کدام کشور کیفیت بهتری دارند؟

بسیاری از کاربران هنوز اعتقاد دارند که کیفیت ساخت یک گوشی سامسونگ تولید شده در هند، با گوشی‌های تولید شده در ویتنام متفاوت است. اما این باور اشتباه بوده و نمی‌توان گفت پرفروش ترین گوشی های بازار به هند یا ویتنام تعلق دارد. با این حال، با در نظر گرفتن حقیقتی که شرکت‌های بزرگ مانند سامسونگ برای تولید گوشی‌های خود از کارخانه‌های متعدد در کشورهای مختلف استفاده می‌کنند، این نظر اشتباه است. بدون شک، این شرکت‌ها استانداردهای سخت‌گیرانه‌ای را برای حفظ کیفیت در تمام مراحل تولید در نظر گرفته‌اند.

از این رو، گوشی‌های سامسونگ تولید شده در هر کشوری نه‌تنها از قطعات سخت‌افزاری باکیفیت بهره‌مند هستند، بلکه پس از تولید آزمایش‌های مختلفی روی آنها انجام می‌شوند تا کیفیت‌شان مورد سنجش قرار بگیرند. بنابراین می‌توان گفت گوشی‌های سامسونگ ساخت کشور هند و ویتنام کیفیت‌شان یکسان است اما اختلاف در استفاده از قطعات در هر دو کشور وجود دارد.  از این رو، تاکید مجدد می‌شود که حتی اگر برخی از قطعات از نظر مکان تولید متفاوت باشند، اما کیفیت نهایی تولیدات یکپارچه و برابر است. بنابراین اگر شما اقدام به خرید a14 ویتنام کنید، کیفیت نهایی آن با هند یکسان اما ممکن است قطعات بهره گرفته شده در آن متفاوت باشد.

چرا گوشی‌های سامسونگ ساخت هند ارزان‌تر است؟

با وجود اینکه کیفیت گوشی‌های سامسونگ ساخت هند با ویتنام تفاوتی ندارد اما چرا گوشی‌های سامسونگ هند ارزان‌قیمت‌تر هستند. تنها چند دلیل ساده دارد که برخی از آنها عبارت است از:

  1. هزینه نیرو کار: یکی از دلایل اصلی پایین بودن قیمت گوشی‌های سامسونگ ساخت هند، هزینه نیروی کار در این کشور است. هند یکی از کشورهایی با هزینه نیروی کار پایین است، که موجب می‌شود تولید گوشی‌ها در اینجا ارزانتر باشد. این تاثیر مستقیم بر هزینه تولید و در نتیجه قیمت نهایی محصول دارد.
  2. تسهیلات مالی و حمایت دولت: دولت هند برای جلب سرمایه‌گذاری و توسعه صنعت، تسهیلات مالی و حمایت‌هایی را برای شرکت‌های تولیدی فراهم کرده است. این حمایت‌ها می‌توانند شامل تسهیلات مالی، اختلافات مالیاتی، یا حتی زیرساخت‌های تولیدی باشند. این تدابیر باعث می‌شوند که شرکت‌ها بتوانند با هزینه‌های کمتر تولید کنند و در نتیجه محصولات را با قیمت پایین‌تری به بازار عرضه کنند.

در نتیجه، این دلایل اصلی توجیه می‌کنند که گوشی‌های سامسونگ ساخت هند با قیمت پایین‌تری به بازار عرضه شوند، اما این کاهش قیمت هیچ‌گونه نقص در کیفیت نهایی محصول ایجاد نمی‌کند. تفاوت قیمت به دلیل شرایط محلی تولید و تسهیلات دولتی بوده و بر کیفیت ساخت تأثیری ندارد.

ویتنام یا هند؛ گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟

تشخیص پک ویتنام از پک هند

به طور معمول، نام کشور سازنده در قسمت پشتی جعبه گوشی نوشته می‌شود، که با یک نگاه ساده می‌توانید اطلاعات لازم را بدست آورید. برای اطمینان بیشتر، می‌توانید از کد IMEI که در جعبه گوشی نیز درج شده است، استفاده کنید. همچنین می‌توانید به قسمت تنظیمات گوشی بروید و گزینه “About Phone” یا معادل آن را انتخاب کنید، سپس بر روی “Status” یا “Phone Information” کلیک کرده و شماره IMEI را بررسی کنید.

در صورت تمایل، می‌توانید همین شماره IMEI را به شیوه‌های دیگر نیز بررسی کنید. برای مثال، با شماره ۶#* را شماره گیری کرده و کد IMEI را مشاهده کنید. سپس به اعداد هفتم و هشتم این کد نگاه کنید تا بفهمید کدام کشور مونتاژ گوشی سامسونگ شما است. این اطلاعات به شما کمک می‌کنند تا با اطمینان بیشتر مشخص کنید که گوشی شما از کدام کشور تولید شده است.

  • اعداد ۰۲ یا ۲۰ به این معنا هستند که گوشی پک یا مونتاژ امارات متحده عربی یا هند است.
  • ارقام ۰۷ یا ۷۰ مشخصا معلوم نیست برای کدام کشور است اما در حال حاضر به ویتنام اطلاق داده شده است.
ویتنام یا هند؛ گوشی سامسونگ ساخت کدام کشور بهتر است؟

یادداشت پایانی

اما شاید بپرسید پس این باور غلط از کجا بوجود آمده است؟ بنظر می‌رسد که دلیل شروع این شایعه مشکلات گوشی A51 بوده است .ظاهرا در تعدادی از تولیدات خاص از یک مدل خرابی بیشتر در مدل هند وجود داشت و مدل ویتنام خرابی کمتر داشت. اما این باور اشتباه که گوشی ساخت ویتنام بهتر از هند است به دیگر مدل‌های این گوشی هم نسبت داده شد.

 

همانطور که در این مطلب مطالعه کردید، خرید گوشی سامسونگ ساخت ویتنام با خرید سامسونگ هندی تفاوت کیفیتی ندارد. چرا که هر دو یکسان کیفیت مشخصی دارند. برای خرید بهترین گوشی‌ های بازار می‌توانید از داروک اقدامات لازم را انجام دهید. خرید عمده گوشی از داروک می‌توانید همین حالا به وبسایت این شرکت مراجعه کنید.

سوالات مهم

 آیا گوشی‌های سامسونگ ساخت هند یا ویتنام بهتر هستند؟

در واقع، هیچ تفاوتی بین گوشی‌های سامسونگ ساخته شده در هند و ویتنام وجود ندارد. هر دو نسخه با رعایت استانداردهای یکسانی که توسط شرکت سامسونگ اعلام شده است، تولید می‌شوند.

 

چگونه می‌توان مشخص کرد که گوشی سامسونگ من ساخت ویتنام یا هند است؟

برای تشخیص کشور تولید گوشی سامسونگ خود، می‌توانید به روی پشت جعبه گوشی نگاه کنید و اطلاعات مربوط به کشور تولید را بررسی نمایید. همچنین، از طریق کد IMEI نیز می‌توانید جزئیات تولید گوشی خود را بررسی کنید.

 

توضیح در مورد گوشی‌های ODM سامسونگ چیست؟

گوشی‌های ارزان قیمت سامسونگ که توسط شرکت‌های چینی تولید می‌شوند، به عنوان گوشی‌های ODM شناخته می‌شوند.

 

آیا بسته بندی و لوازم اولیه گوشی‌های سامسونگ در پک هند و ویتنام تفاوت دارند؟

نه، بسته بندی و لوازم جانبی گوشی‌ها یکسان است و تنها تفاوت در سری شارژر آنها وجود دارد، که طبق استانداردهای برق مربوط به هر کشور طراحی شده است.

پیمایش به بالا

خدمات
پس از فروش

اگر محصولی را در اختیار دارید که تحت پوشش خدمات ماست و مشکلی برای شما ایجاد کرده است، مشخصات آن را برای ما ارسال کنید

[breadcrumb]