رفع مشکل اینترنت گوشی شیائومی

رفع مشکل اینترنت گوشی شیائومی

رفع مشکل اینترنت گوشی شیائومی

حل مشکل رجیستری گوشی

مشکل اینترنت گوشی شیائومی یکی از آزاردهنده‌ترین مشکلاتی است که کاربران گوشی‌های این غول چینی در ایران با آن دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. جمله “اینترنت گوشیم خرابه!” جمله‌ای است که احتمالاً بسیاری از فروشندگان گوشی‌های شیائومی با آنرا شنیده اند. مشکل اینترنت گوشی‌های شیائومی به این صورت است که پس از اعمال تنظیمات اینترنت اپراتور و اتصال به شبکه، بعد از گذشت لحظاتی مشکلی در دسترسی به اینترنت در مرورگرها به وجود می‌آید  و اتصال قطع می‌شود و کاربران مجبور هستند مدام اینترنت گوشی را قطع و وصل کنند. هرچند که این موضوع برای برخی ممکن است چالش‌برانگیز به نظر برسد، لازم است بدانیم که راه حل آن پیچیده نیست. این مقاله به منظور راهنمایی کاربران در جهت حل مشکل اینترنت گوشی شیائومی به صورت قدم به قدم تهیه شده است.

1- از منوی تنظیمات دستگاه خود وارد بخش تنظیمات شبکه و سیم کارت شوید که در عکس‌ نشان دادیم.

تنظیمات-گوشی-شیائومی

۲ - به قسمت مربوط به جایگاه سیم کارت‌ها که با خطوط قرمز مشخص کردیم نگاه کنید و سیم کارت مدنظر برای دسترسی به اینترنت را انتخاب نمایید.

اینترنت-شیائومی

۳ - از بخش زیر، وارد Access Point Names شوید.

مشکل-اینترنت-شیائومی

۴ - در قسمت تنظیمات عمومی، شبکه پیش‌فرضی که می‌خواهید را انتخاب کرده و با فشار دادن گزینه زیر تنظیمات شبکه آن را مشاهده کنید.

رفع مشکل اینترنت گوشی شیائومی

۵ - سپس هر موردی که در قسمت‌های پروکسی و پورت مشاهده می‌کنید را پاک کنید تا در پایان واژه "Not Set" در قسمت‌های زیرین را ببینید.

مشکل-اینترنت-شیائومی (1)

۶ - در قدم آخر، گزینه بیشتر (More) را از پایین صفحه انتخاب کنید و تنظیمات را ذخیره کنید.

پس از انجام این مرحله برای رفع مشکل اینترنت گوشی شیائومی، دیگر با مشکل اتصال به اینترنت مواجه نخواهید شد و  می‌توانید از مرورگر گوشی بدون نیاز به راه‌اندازی مجدد دستگاه استفاده نمایید.بعد از ریستارت کردن گوشی، می توانید از مرورگر گوشی، بدون هر گونه مشکلی استفاده نمایید.

پیمایش به بالا

خدمات
پس از فروش

اگر محصولی را در اختیار دارید که تحت پوشش خدمات ماست و مشکلی برای شما ایجاد کرده است، مشخصات آن را برای ما ارسال کنید

[breadcrumb]